اماکن ورزشی دانشگاه


 

سالن اصلی: این سالن جهت تمرینات و مسابقات رشته‌های والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتبال، بدمینتون و... در نظر گرفته‌شده است. پشت دروازه‌ها دارای سکوی تماشاچیان و کل سالن دارای ضربه‌گیر هست. این سالن دارای زمین‌های ورزشی یادشده در ابعاد استاندارد بوده و ازلحاظ زیبایی و امکانات جزی سالن‌های بسیار مناسب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

سالن شطرنج: این سالن با استفاده از اماکن لازم جهت تمرینات و همچنین برگزاری کلاس مای آموزشی شطرنج جهت علاقه‌مندان در نظر گرفته‌شده است. گروه شطرنج دانشگاه با استفاده از اساتید مجرب همواره یکی از رشته‌های مطرح در سطح ورزش دانشگاه‌ها بوده و در مسابقات مربوطه این گروه جزی حریفان مطرح و پرقدرت دیگر گروه‌ها به‌حساب می‎آید. این سالن دارای ۲۵ میز شطرنج و ساعت‌های مخصوص و همچنین تابلوهای آموزشی ویژه هست. این سالن علاوه بر آموزش شطرنج جهت اجرای کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی نیز تجهیز شده است.

سالن تنیس روی میز: این سالن با بهره‌گیری از میزهای باکیفیت، آماده سرویس‌دهی به دانشجویان هست. سالن ورزش‌های رزمی‎: این سالن مجهز به تاتمی، کیسه‌بوکس و وسایل موردنیاز ورزش‌های رزمی‎ است.

سالن کشتی: این سالن مجهز به تشک استاندارد کشتی همراه باروکش استاندارد هست که برای تمرینات گروه‌های کشتی از محیطی مناسب و آرام برخوردار است.

سالن بدن‌سازی: در این سالن بیش از ۳۰ دستگاه و ۳ تن وزنه در اختیار استفاده‌کنندگان است. ۷ سالن ذکرشده در مجموعه ورزشی دانشگاه واقع در ضلع جنوب غربی ساختمان امور دانشجویی و سلف‌سرویس قرارگرفته و دارای امکانات بهداشتی نظیر دوش، رختکن و سرویس بهداشتی جهت هر سالن به‌صورت مجزا هست.

استخر پردیس مرکزی: این استخر در ابعاد ۵/۱۲×۲۵، سونای خشک و بخار، جکوزی، استخر کودکان، سالن بدن‌سازی، بوفه و سرویس‌های بهداشتی و دوش و رختکن هست. استخر مربوطه در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسید. زمین چمن دانشکده کشاورزی: این زمین با توجه به فضا و امکانات در دانشکده کشاورزی واقع در اتوبان تهران- کرج، بلوار پیکان شهر قرارگرفته و مناسب برای رشته‌های فوتبال و هاکی است.

استخر دانشکده کشاورزی (طلاییه): این استخر سرپوشیده ۵/۱۲×۲۵ با امکانات سونا و جکوزی و سرویس‌های بهداشتی مناسب، در سال ۱۳۸۹ به بهره‌برداری رسید.

سالن ورزشی 1 : با توجه به سیاست‌های مرکز تربیت‌بدنی در راستای توسعه فضاهای ورزشی و مشارکت بیشتر بانوان دانشگاه، سالن شماره 1 با امکانات مناسب در سال 1397 به بهره برداری رسید.