مدیریت‌ها


 
مدیریت آموزشی
مدیریت آموزشی

مدیریت آموزشی دانشگاه یکی از زیرمجموعه‌های معاونت آموزشی دانشگاه است که نظارت بر حسن اجرای مقررات، آئین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های آموزشی، بررسی مستمر فرآیندهای خدمات آموزشی و استفاده بهینه از مجموعه عوامل ارائه دهنده خدمات آموزشی اهمیت این مجموعه را دو چندان نموده است.

دفتر آموزش‌های آزاد
دفتر آموزش‌های آزاد

دفتر مدیریت آموزش‌های آزاد ، در جهت تحقق سیاست‌های برنامه چهارم توسعه کشور با رویکرد به تنوع روش‌های آموزشی در سطح جهان و به منظور فراهم آوردن امکان دسترسی بیشتر افراد مستعد و علاقه‌مند به تحصیلات تکمیلی و پاسخگویی به تقاضای روزافزون متقاضیان ، گسترش مرزهای دانش و توسعه برنامه‌های آموزشی و بهره‌گیری مناسب‌تر از امکانات و منابع موجود دانشگاه، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف نموده است.

دفتر امور هیأت علمی
دفتر امور هیأت علمی

دفتر هیأت علمی که در حوزه معاونت آموزشی قرار دارد، بر آنست تا با بررسی و ارزیابی مستمر فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی اعضای هیأت علمی در قالب فرآیندهای ترفیع سالانه، ارزیابی کیفیت آموزشی، اعطاء پایه تشویقی، انتخاب استاد نمونه دانشگاه و ... به عنوان اصلی ترین فعالیت‌های خود، نقشی مهم در ارتقاء دانشگاه و اصلاح هرم هیأت علمی ایفا نماید.

مدیریت همکاری‌های آموزشی و آزمون
مدیریت همکاری‌های آموزشی و آزمون

مدیریت همکاری‏‌های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس در راستای سیاست‏‌های کلی دانشگاه و زیرنظر معاونت آموزشی عهده‌دار برنامه‌‏ریزی و اجرای برنامه‌های پذیرش دانشجو از طریق آزمون وغیر آزمون (استعداد درخشان، انتقال خارج به داخل و ... ) در دوره‌های دکتری تخصصی (P.h.D) و آزمون‌های زبان عمومی و برخی از دوره‏‌های خاص در مقطع کارشناسی‌ارشد می‏باشد. فراهم نمودن تمهیدات لازم برای توسعه همکاری‏های آموزشی با سایر دانشگاه‏های کشور و موسسات اجرایی از طریق عقد قرارداد از فعالیت‌های دیگر این مدیریت می‌باشد.

مدیریت برنامه‌ریزی گسترش و بازنگری
مدیریت برنامه‌ریزی گسترش و بازنگری

لزوم دقت نظر بیشتر در امر برنامه‌ریزی و گسترش دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها، رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاهی و توجه بیشتر به امر ارزیابی کیفیت، مسئولان دانشگاه را برآن داشت که برای پیشبرد این امور، ساختار و تشکیلات را مورد بازنگری قرار دهند، لذا در سال 1386 پس از تصویب هیأت امناء، مدیریت برنامه‌‌ریزی، گسترش و بازنگری در حوزه معاونت آموزشی با ساختار و تشکیلات و شرح و ظایف بازنگری شده، ایجاد گردید. این مدیریت از منظر ماهیت برخی از فعالیت‌های محوله، به مثابه بخشی از نهاد و ساختار IR (Institutional Research) متداول در دانشگاه‌های پیشرفته جهان عمل می نماید.